Mam już swoje lata. Wnuczka pokazała mi tę stronę i zaproponowała, bym napisał coś od siebie.

W zeszłym roku moja ukochana żona zmarła na Alzheimera. Była całym moim światem, żyliśmy razem ponad 50 lat. Możecie sobie tylko wyobrazić, co czułem, gdy nagle przestała mnie poznawać. Nie wiedziałem, czy to wciąż ta sama osoba, która budziła mnie pocałunkiem z rana i jadła ze mną pyszne śniadanie.

Bliscy nie rozumieli, dlaczego wprowadziłem się do niej, do domu opieki. Ja po prostu nie wyobrażałem sobie, że mógłbym ją zostawić. Ja byłem nią, a ona była mną. Byliśmy jednością. Tak więc mieszkałem z nią, opiekowałem się nią, nawet ją karmiłem.

Dzieci tłumaczyły mi: "Tato, mama Cię nie poznaje. Pozwól lekarzom zapewnić jej opiekę. Odpocznij", ale ja nie zamierzałem jej zostawiać. Wierzyłem, że gdzieś tam w środku wciąż jest ta sama osoba, która uczyniła moje życie lepszym.

Kilka tygodni wcześniej, w ciepły sobotni dzień, wybraliśmy się na spacer do parku w pobliżu ośrodka. Usiedliśmy na ławce przy stawie i obserwowaliśmy pływające łabędzie.

- Wiesz, kochanie. Łabędzie wiążą się ze sobą na całe życie. Zawsze wiedziałem, że ja i Ty jesteśmy takimi łabędziami.

Wtedy poczułem, jak ciało mojej żony drży.

- Boguś, mój Boguś - powiedziała, a jej oczy wypełniły się łzami. Wróciła.

Przez 10 minut jej świadomości nie wypuszczaliśmy siebie z objęć. Płakaliśmy i wyznawaliśmy sobie minut. Usłyszałem od mojej żony, że jestem najlepszym, co ją w życiu spotkało i żebym nigdy o tym nie zapominał. Dziękowała mi za wspólne 50 lat i przepraszała za to, że nie zdołała oprzeć się chorobie. To było tylko 10 minut, ale za to najwspanialsze w całym moim życiu. Nigdy nie czułem się tak szczęśliwy.

W pewnym momencie moja żona znowu spytała mnie, kim jestem. Uszła z niej cała energia i znów była tą bezduszną postacią, która siedziała obok mnie na ławce. Ale to niczego nie zmieniało. Ona wciąż tam była i otrzymałem od niej znak.

Opiekowałem się żoną do jej śmierci. Odeszła w spokoju, w gronie najbliższych. Nie kojarzyła już nikogo, ale ja kojarzyłem ją. Kobietę mojego życia, moją cząstkę duszy. Dziękuję Ci za wspólne 50 lat, ukochana.

Dodany przez: Admin

571 wyświetleń
Tak, to do ciebie. Doskonale wiesz, że o tobie mówię, a jeśli jeszcze nie, to zaraz na pewno się zorientujesz. Pamiętasz, jak gadałeś, że jestem twoją idealną dziewczyną, że nawet nie chce ci się szukać innej, bo we mnie "tyle wpakowałeś"? Wtedy poczułam, że coś z tobą nie tak i do dziś żałuję, że wtedy nie odeszłam. Że poświęciłam ci 4 lata mojego życia, najlepsze lata, których już mi nikt nie zwróci.

I godności też mi nikt nie zwróci.

Pamiętasz, jak powiedziałam ci, że będziemy mieli dziecko? Jak poszedłeś się upić z kolegami ze szczęścia i jak wieczorem, po powrocie, przytrzymywałeś mi chustkę na czole, żeby zatamować krwawienie od twojego ciosu? Tak, wiem, "byłeś pijany", "nie pamiętasz", ale ja pamiętam. I pamiętam też zaciskanie zębów podczas łyżeczkowania po poronieniu. Zaciskałam je, żeby nie krzyczeć, jak bardzo cię nienawidzę.

Przepraszałeś, tyle razy. I ja, kretynka, tyle razy ci wierzyłam, że to alkohol, że stres w pracy. Ostatni stres w pracy miałam ja, kiedy musiałam chodzić w okularach i udawać, że mam zapalenie spojówek.

Nienawidzę cię, gnoju i naprawdę cieszę się, że cię zwolnili. Należało ci się. Cieszę się, że cię jutro wywalę cię z mojego mieszkania i że nigdy już się do mnie nie zbliżysz, bo będę krzyczeć na całą ulicę: "Uważajcie, idzie ten damski bokser, ostatnia ciota, która wyżywa się za swoje niepowodzenia na swojej kobiecie!".

Życzę ci, żebyś zdechł w samotności.

Dodany przez: Admin

695 wyświetleń
Znacie to uczucie gdy nie macie czasu na chwilę rozmowy, na wypicie kawy z bliską osobą, czy po prostu spędzenie wspólnie czasu? To uczucie, iż mimo czasem nie chcecie, ale zaniedbujecie kogoś ważnego? Gdy pyskujecie, mówicie coś czego później żałujecie, czy z kimś się kłócicie?

Ja znam inne uczucie. Chciałabym tej osobie powiedzieć wiele każdego dnia, przytulić czy zjeść razem zrobiony obiad, bo to od Niego zaraziłam się pasją gotowania. Chciałabym poczuć znów to, jak fajnie jest razem spędzić czas i pośmiać się, że Twój chłopak znowu się spóźnia, że masz oponę na brzuchu, że w końcu mogłabyś coś zrobić z włosami i przestać wymyślać głupie historie. Przytulić się i powiedzieć 'kocham Cię Tato', jak możesz o to pytać, przecież powinieneś to wiedzieć.

A może macie wymówki typu - teraz mi się nie chce, nie idę z Tobą na spacer, idź z psem, w niedzielę rano mam jechać z Tobą na grzyby, przecież to jedyny wolny dzień, Tato przecież nie będę z Tobą tańczyć, weź przestań. Rozmowa przez telefon - przecież jestem w pracy i nie mam czasu.

A to uczucie, gdy wiesz, że Tata nigdy nie zaprowadzi Cię do ołtarza, a przy ślubnym stole będzie wolne miejsce, Twoje dziecko nigdy nie zobaczy dziadka, a on przecież tak chciał mieć wnuczka. Gdy czekasz aż Tata wróci z pracy, a on kolejnego dnia nie wraca. Kolejnego dnia nie podkrada ci papierosów, ani nie wchodzi do pokoju tak po prostu.

I ten uśmiech, uśmiech osoby, która kocha Cię bezwarunkowo, akceptuję wszystkie decyzje i wspiera we wszystkim co robisz.

Szanowanie bliskich osób to bardzo ważna rzecz w życiu, czas to największe szczęście, które możecie im poświęcić, a okazywanie uczuć może być lekiem na każde zło.
Pamiętajcie o tym.

Gdy chcesz coś powiedzieć bliskiej Ci osobie po prostu to zrób, bo tak jak ja możesz już nigdy nie mieć do tego okazji. Przecież jest tyle rzeczy, które chciałabym Ci powiedzieć tato.

Nie masz chwili dla bliskiej Ci osoby? Znajdź ją, bo może tak jak ja, już nigdy nie będziesz mógł poświęcić nawet minuty tej osobie. Bo Taty już nie ma.

Chcesz się kłócić i mówić coś czego potem będziesz żałować? Ile razy powiedziałeś coś złego, a ile razy za to przeprosiłeś? Tato, tak bardzo chciałabym Cię przeprosić i przytulić za wszystko. Ale Cię nie ma.
A może dla Ciebie też kiedyś będzie za późno na przeprosiny.

Ile razy podziękowałeś bliskiej Ci osobie za coś istotnego ale i mniej ważnego? Być może któregoś dnia będzie za późno na dziękuję.

A jak często mówisz najbliższym, że ich kochasz i potrzebujesz? Kocham Cię Tato i potrzebuje. Ale Ciebie już nie ma. Zobacz ile osiągnęłam, to dzięki Tobie.

Może kiedyś będziesz musiał opowiadać jak minął Ci dzień, jak tęsknisz i co Cię boli... w pustkę?

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu. Mój tata odebrał sobie życie z dnia na dzień. Dbaj o swoich bliskich.

A.

Dodany przez: Admin

221 wyświetleń
Dzisiaj moja dziewczyna udowodniła, że żadne ku*wa, nawet najbardziej absurdalne historie na temat logiki kobiet nie biorą się znikąd.

Zadzwoniła do mnie, że auto jej przerywa w drodze z pracy. Powiedziałem, żeby stanęła na stacji i że podjadę w ciagu godziny i sprawdzę i jak będzie trzeba to ją zaholuję do mechanika.
Zadzwoniła po 15 minutach, że godzina to za długo i że zaholuje ją jej psiapsiółka Ala, bo będzie akurat tamtędy jechać.
Myślę- spoko, usamodzielnia się. I teraz uwaga....

Dzwoni z płaczem żebym jednak przyjechał bo zaj*bały w jakieś barierki. No więc zbieram się i jadę. No i faktycznie- auto mojej na lince za autem Ali wjebane w barierki na wyjeździe ze stacji.

Spytacie jak? A no kurwa tak ! Obie usiadły w aucie holującym, a holowane postanowiły pociągnąć z tyłu jak ku*wa jakieś sanki na kuligu...

Dodany przez: Admin

499 wyświetleń
Siedzę sobie w parku, nagle patrzę... dosiada się do mnie mega przystojny facet. A że jestem dość śmiałą kobietą, od razu zagadałam.
Koniec z końcem - umówiliśmy się na kawę. Ja, czekając na niego w małej, przytulnej kawiarence, uświadomiłam sobie, że obiad wciąż jest na gazie. W mgnieniu oka wyskoczyłam z restauracji biegnąc do domu.
Oczywiście nie rozmawialiśmy wcześniej z panem x o zainteresowaniach ani pracy.

Wiedziałam, że zostało mi dziesięć minut, więc stwierdziłam, że skoczę do domu taksówką.
Wsiadam szybko do auta i podaję adres. Zza kierownicy wychyla się mężczyzna i mówi:
- Bardzo bym panią prosił, czy mogłaby pani jechać inną taksówką, nie chciałbym spóźnić się na pierwszą... – i tu właśnie urwał wypowiedź.

Ja, trochę zaskoczona sytuacją, zaczęłam się śmiać i poprosiłam jednak o podwiezienie.
Jak można się spodziewać, na spotkanie spóźniliśmy się oboje.
Grunt, że ślub odbył się punktualnie. :)

Dodany przez: Admin

8618 wyświetleń
Sytuacja wydarzyła się, gdy miałem 10, może 11 lat. Spałem. Śniło mi się, że tata wyjechał nad ranem do pracy. W drodze do pracy na zakręcie wyskoczył mu jeleń, tata, aby uniknąć zderzenia odbił na pobocze i uderzył w drzewo. Zadzwonił do mamy i wsiadł z powrotem do samochodu, bo był to dość chłodny poranek. Chwilę później drzewo, w które uderzył runęło na samochód, tym samym... no... wiadomo co.

Za chwilę słyszę krzyk mamy:
- Synek, wstawaj, tata miał wypadek!
- Jaki wypadek?
- Jeleń wyskoczył mu na drogę i żeby w niego nie wjechać zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.
Ja już zalany łzami, niewiele myśląc wykrzyczałem:
- Niech nie wsiada do samochodu, błagam!
Mama zdziwiona moją reakcją nawet nie musiała powtarzać tego tacie, bo sam usłyszał mój krzyk.

Szybko ubraliśmy się z mamą i wybiegliśmy przed blok, gdzie czekał wujek, który miał Nas zawieźć do taty. W drodze na miejsce wypadku tata zadzwonił. Powiedział tylko to:
- Nie wiem, w jaki sposób on to zrobił, ale uratował mi życie!

Przyjechaliśmy na miejsce wypadku. Samochód zmiażdżony przez drzewo. Tata wyciąga z niego swoje dokumenty. Gdy tylko mnie zobaczył wybuchł płaczem, ja z mamą również.
Pomimo tego strasznego wypadku był to nasz najszczęśliwszy dzień.

I chyba jestem jakimś pieprzonym jasnowidzem.

Dodany przez: Admin

16805 wyświetleń
Jako nastolatka miałam bardzo bolesne miesiączki. Z tego właśnie powodu czasami zdarzało mi się nie iść do szkoły.
Pewnego dnia gdy mówiłam mamie o tym, że nie dam rady dzisiaj iść do szkoły, naszej rozmowie przysłuchiwał się mój młodszy brat. Od zawsze starał się wymigać od chodzenia do szkoły, ale tego co wtedy wymyślił, ani ja, ani moja mama, zupełnie się nie spodziewałyśmy.
Otóż następnego dnia mój 7 letni brat oświadczył mamie, że chyba zaraził się ode mnie miesiączką i nie może iść do szkoły.

Dodany przez: Admin

9830 wyświetleń
Kiedy pierwszy raz poszłam na siłownię byłam przerażona! W szatni stały grupy wymalowanych dziewczyn i słyszałam jak za plecami mówią między sobą:

- ciekawe, ile wytrzyma ten grubas

Każdy z tych komentarzy mnie ranił bo zdawałam sobie sprawę z dodatkowych kilogramów. Potraktowałam to jako motywację. Chodziłam tam 3-4 razy w tygodniu i dawałam sobie niezły wycisk. Zmieniłam się do tego stopnia, że przestały mnie poznawać.
Któregoś razu zostawiłam na lustrze karteczkę ze swoim zdjęciem i komentarzem: Miłego treningu dziunie - Wasz GRUBAS

Dodany przez: Admin

133 wyświetleń
Ostatnio wróciłem wcześniej z pracy, by zrobić mojej dziewczynie niespodziankę i spędzić z nią miły wieczór. W drzwiach usłyszałem, jak rozmawia z koleżanką przez telefon i relacjonuje jej wczorajszą kolację z moimi rodzicami.

- Z jego matką nie będzie łatwo. Typowa ścierwa. Fatalny makijaż, zero gustu, słodka do bólu. Zemdliło mnie...

Odczekałem chwilę za drzwiami i wszedłem po 5 minutach. Przez resztę dnia udawałem, że nic nie słyszałem.

Dziś rano moją dziewczynę obudził kubeł zimnej wody na głowę. Zerwała się przerażona z łóżka i zaczęła krzyczeć.

- To jest wiadro, a to jest ścierwa. Weź tę ścierwę i wyszoruj wszystkie podłogi. Moja mama przychodzi dziś do mnie z wizytą i nie chcę, by widziała plamy po twoich ostatnich wymiocinach, gdy wróciłaś z imprezy o 3 nad ranem totalnie nawalona.

Stała kompletnie przemoczona i nie wiedziała, co powiedzieć.

- Wychodzę. Wrócę koło trzeciej. Ma Cię już tu nie być. Wszystkie Twoje rzeczy są już spakowane i stoją przy drzwiach w workach na śmieci. Pa.

Dodany przez: Admin

175 wyświetleń
Dużo ostatnio o dresach, to i ja swoje dodam.

Moja mama zostawiła samochód na parkingu i poszła do pracy. Wieczorem, koło 22.00, niestety inne zaparkowane samochody były zbyt blisko i sama nie dawała rady wyjechać, próbowała kilka razy i nic. Wyszła z samochodu i głośno przeklęła. W tym czasie tamtejsze Sebki przyszły do parku obok, mijając moją mamę rzucili w jej stronę "Ej, ty! Masz jakiś problem?!". A moja mama, kobieta mało bojaźliwa, odpowiedziała "no mam, nie mogę wyjechać". Sebki zbite z pantałyku stanęły jak wryte.

Chyba wiecie jak zakończy się historia? Jeden Sebek wyjechał mamie z parkingu i do dziś Sebki krzyczą do niej "siema !" :D

Dodany przez: Admin

207 wyświetleń

Tewyznania.pl - Facebook
Do góry
Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za materiały dodawane przez użytkowników, którzy podczas rejestracji zaakceptowali regulamin serwisu. Jeśli uważasz, że materiał znajdujący się w naszym serwisie łamie prawo, bądź narusza zasady, możesz zgłosić ten fakt to administracji serwisu.
Momencik, trwa przetwarzanie danych ... Momencik, trwa przetwarzanie danych